HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 09.5.2016 v 14:13
Dobrovolníci z brněnské pobočky zrenovovali naučnou stezku okolo Macochy
Dvacítka zaměstnanců ze společnosti Provident Financial vyměnila kancelářské náčiní za natěračské a vyrazila na naučnou stezku Macocha v Moravském krasu, aby pomohla s obnovou naučných cedulí. Za jeden den dobrovolníci stihli na šesti kilometrové trase natřít všech 14 panelů, které slouží veřejnosti k poznávání místní přírody.

S kolegy z poboček v Brně a Hodoníně jsme dostali pracovní náčiní a mapu, podle které jsme se vydali na jednotlivá stanoviště. Cedule jsme pak zbavili nánosů a následně je natřeli. Těší nás, že jsme mohli pomoci dobré věci a nadto bylo skvělé strávit den v tak nádherném místě a ledacos se díky naučené stezce o okolní přírodě dozvědět,“ vylíčila zaměstnankyně Providentu Zdeňka Chlápková, která měla organizaci dobrovolnického dne na starost.

Spolupráci si pochvalovali i zaměstnanci Domu přírody Moravského krasu, který obnovu informačních cedulí zajišťuje. „Jako obecně prospěšná společnost máme pouze pět zaměstnanců, pomoc dobrovolníků proto velice vítáme. Spolupráce byla bezvadná a budeme rádi, pokud na ni v budoucnu navážeme,“ řekl ředitel Domu přírody Moravského krasu Miroslav Chlápek.

Jako odměnu za práci dostali dobrovolníci volný vstup do expozic Domu přírody Moravského krasu, aby je mohli navštívit s rodinou či přáteli a poté si projít naučnou stezku, na jejíž údržbě se podíleli.

Naším posláním je směrovat lidi do přírody. Díky interaktivním expozicím i naučné stezce návštěvníkům nabízíme jedinečnou příležitost navštívit unikátní místa v Moravském krasu a porovnat si, jak krajina vypadala v minulosti a jaká je dnes,“ doplnil Miroslav Chlápek.
aktualita 87 / 127