HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
přidáno 05.1.2016 v 14:59
Utajená vánoční sbírka pomůže nemocné dívce
Nečekaný vánoční dárek dostala rodina čtyřleté Klárky Barešové z Albrechtic u Frýdlantu. Zaměstnanci jablonecké pobočky Provident Financial jí chtěli udělat na Vánoce hezké překvapení a proto mezi sebou uspořádali tajnou sbírku. Její výtěžek 7 000,-Kč firma ještě zdvojnásobila a malá Klárka tak pod stromeček dostala 14 000,-Kč. Šek na darovanou částku předali organizátoři sbírky v sídle společnosti Klárčině mamince Zdeňce (na snímku třetí zleva).

Klárka se narodila s těžkou zdravotní vadou a kromě neschopnosti se samostatně pohybovat je i nevidomá. Potřebuje neustálou péči a speciální pomůcky. Její rodina proto peníze využije na nákup podvozku pro speciální kočárek.

Máme z toho velkou radost. Vůbec jsme nevěděli, že se něco chystá a o to hezčí dárek pod stromeček to je,“ řekla Zdeňka Barešová. „Sháníme peníze po různých nadacích. Potřebujeme speciální interiérový kočárek. Ten stojí desítky tisíc korun, které zdravotní pojišťovna nezaplatí. Teď budeme mít alespoň na podvozek,“ dodala.

Znám Zdeňku už dlouho a sama mám děti, tak vím, jak je náročné se o ně starat, i když jsou zdravé. Proto jsme jí s kolegy chtěli pomoci a napadlo nás uspořádat tuto sbírku. Kromě peněz jsme jí předali i poukaz na kosmetickou proceduru, aby si i ona mohla odpočinout,“ popsala organizátorka sbírky Olina Hromádková z Providentu.
aktualita 80 / 127