HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
TOP · přidáno 25.11.2015 v 16:30
Provident získal Národní cenu za společenskou odpovědnost
Prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek včera na slavnostním večeru na Pražském hradě předali ocenění prestižní soutěže Národní cena kvality ČR. Titul "Společensky odpovědná organizace" letos získala finanční společnost Provident Financial.

Podle organizátorů obdržel Provident své ocenění za dlouholeté intenzivní angažmá v oblasti společenské odpovědností a udržitelného rozvoje. Certifikát si včera do Španělského sálu Pražského hradu přišel převzít jednatel Providentu Aleš Janků (na snímku vpravo) a manažerka finančního vzdělávání Kateřina Hrudníková (vlevo uprostřed).

Získání Národní ceny za kvalitu je oceněním dlouhodobé angažovanosti a aktivit Providentu ve společenské odpovědnosti. Díky britské tradici firmy jsme se dobročinným aktivitám věnovali již v časech, kdy CSR v České republice ještě moc firem nepodporovalo. Těší nás, že za naši dlouhodobou angažovanost můžeme nyní převzít toto ocenění,“ uvedl Aleš Janků.

Společnost se věnuje finančnímu vzdělávání dospělých pomocí programu Abeceda rodinných financí. Pro širokou veřejnost je určen příspěvkový portál Pomáháme s Providentem, který za sedm let provozu rozdělil v grantech již deset milionů korun.

Provident si také zakládá na odpovědném a etickém úvěrování a byl za to již dvakrát oceněn nevládní organizací Člověk v tísni prvním místem v žebříčku Index etického úvěrování.

Národní cena kvality není pro Provident prvním oceněním za CSR. Loni se umístil na čtvrtém místě v soutěži TOP odpovědná firma, letos se posunul na třetí příčku.

Národní ceny kvality jsou udělovány v 85 zemích světa podle stejných pravidel a jsou považovány za nejprestižnější ocenění, jaké může firma získat.

Pro další informace kontaktujte: Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
mediální zpráva 42 / 69