HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 04.11.2015 v 15:16
Naši dobrovolníci pomáhali v Dětském domově Trnová. Dětem dali i šek na 27 000 Kč.
Uklizená zahrada, příjemně strávený den s dětmi a 27 tisíc korun vybraných v dobročinné sbírce. To je výsledek dobrovolnické akce v Dětském domově Trnová u Plzně, které se zúčastnilo 15 zaměstnanců z plzeňské pobočky společnosti Provident Financial. Mezi zaměstnanci Providentu v západních Čechách se podařilo vybrat 13 500 korun, stejnou částkou pak přispěl i sama firma. Peníze dětský domov použije na nákup logopedických pomůcek a financování tábora na Šumavě.

Kromě finanční sbírky jsme spolu s kolegy z Karlových Varů a Českých Budějovic uspořádali také sbírku materiální, v rámci níž jsme nashromáždili věci, které děti v domově aktuálně potřebují. Jedná se například o froté osušky, dětské oblečení, vitamíny, dětské pleny a další hygienické potřeby pro děti. Mezi darovanými věcmi nechyběla ani stavebnice lego a další hračky,“ vylíčil Václav Jagulák z Providentu, který sbírku inicioval.

Spolupráce mez Providentem a Dětským domovem Trnová probíhá již třetím rokem a pro děti i zaměstnance domova je velice cenná. „Finančních a materiálních darů si vážíme a jsou pro nás důležité. Avšak ještě důležitější je čas, který dobrovolníci s dětmi stráví. Během dobrovolnického dne jsme letos společně opékali špekáčky a hráli hry a pro všechny to byl příjemně strávený čas,“ uvedla ředitelka Dětského domova Trnová Helena Tichá.
mediální zpráva 41 / 69