HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 21.9.2015 v 11:19
Dobrovolníci z ostravské pobočky Providentu pomáhali dětem s autismem
Desítka našich zaměstnanců si v Háji ve Slezsku vyzkoušela roli asistentů a pomohla dětem s poruchou autistického spektra užít si neobvyklý den. Neziskové organizaci For Help - Autismus také předali šek na 10 000 korun na péči o handicapované děti.

Při hrách a terapii se děti s dobrovolníky vzájemně seznámili a společně strávené hodiny byly oboustranně přínosné – děti poznaly nové lidi a dobrovolníci alespoň částečně nahlédli do světa dětí s autismem. „Mezi oblíbené terapeutické činnosti patří tzv. mazlení s koníky, kdy jsou děti v kontaktu s živým zvířetem a pod dohledem asistentů koně vodí, hřebelcují, čistí kopýtka a samozřejmě velmi rádi na konících jezdí,“ vylíčila Radka Kotterbová z pořádající organizace.

Dříve než se dobrovolníci s dětmi potkali, byli seznámeni se specifiky chování, které od nich mohou očekávat. „Pro všechny kolegy to byl příjemně strávený den a navíc jsme si odnášeli dobrý pocit, že jsme mohli takto pomoci. Ani jeden z nás se dříve nesetkal s lidmi s autismem a tato zkušenost byla velice obohacující,“ řekla Lucie Vašková z Providentu.

Nezisková organizace For Help – Autismus každoročně organizuje také jiné akce zaměřené na pomoc dětem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám. „Pořádáme například vzdělávací akce pro rodiče nebo několikadenní pobyty pro rodiny, které o dítě s autismem pečují, a vyvíjíme další činnosti, které dětem a jejich rodinám pomáhají,“ doplnila Kotterbová.
aktualita 72 / 127