HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
2 FOTO
přidáno 17.8.2015 v 16:20
Díky sbírce lidí z Providentu dostane hendikepovaný chlapec speciální trojkolo
Kvůli komplikacím při porodu desetiletý Tomáš Demeter z Litvínova dodnes nemůže chodit. Díky charitativní sbírce mezi zaměstnanci společnosti Provident Financial mu však jeho maminka koupí speciální trojkolo. Na něm bude moci rehabilitovat a s jeho pomocí se snad jednou bude moci i volně pohybovat.

Kolo jako nejlepší dárek  

Při porodu chlapec utrpěl krvácení do mozku, v důsledku čehož má dodnes postižené nohy i paže. Ještě donedávna se pohyboval pouze po kolenou, minulý rok však absolvoval trojitou operaci, díky které se může alespoň postavit. Kvůli ochablým svalům však potřebuje chodítko nebo jinou oporu, jinak se na nohou sám neudrží.

Trojkolo pro něj bude výborná rehabilitační pomůcka, s pomocí které může trénovat. V srpnu má syn 10. narozeniny, bude to pro něj ten nejlepší dárek. Jsem zaměstnancům Providentu velice vděčná, že sbírku zorganizovali. Kolo je tak drahé, že z vlastního příjmu bych jej koupit nemohla,“ netajila dojetí Tomášova maminka Petra Kasalová.

Vybralo se 32 tisíc, většinu dali lidé

Do sbírky se zapojilo více než 160 zaměstnanců z poboček v Mostě, Ústí nad Labem a v Praze. Celkový výtěžek dosáhl téměř 32 tisíc korun – bezmála 17 tisíc se vybralo mezi zaměstnanci, dalších 15 tisíc přidal Provident.

Jsem rád, že se nám s kolegy podařilo vybrat dostatek peněz a Tomášek bude moci trénovat na kole. Věřím, že mu nohy díky tomu posílí a jednou bude běhat a jezdit na kole jako ostatní děti,“ řekl iniciátor sbírky Radek Kratochvíl z mostecké pobočky Providentu.
aktualita 69 / 127