HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 20.7.2015 v 13:07
Namísto do kanceláří vyrazili dobrovolníci ze Zlína pracovat do chráněných dílen
Svůj všední den obvykle tráví za monitorem počítače v kanceláři nebo pochůzkami v terénu. Tentokrát však desítka zaměstnanců zlínské pobočky společnosti Provident Financial strávila svůj pracovní den jinak a vyrazila pomáhat do dílen Integrovaného centra Slunečnice ve Zlíně. Společně se zdravotně znevýhodněnými zaměstnanci, kteří pracují na chráněných pracovních místech, dobrovolníci vyráběli vánoční ozdoby, odznaky a buttony či v mýdlárně etiketovali mýdla, určená k prodeji.

Při ruční práci v dílnách jsme se příjemně odreagovali a nadto nás těšilo, že jsme mohli pomoct dobré věci. Některým z kolegů se práce líbila natolik, že se nabídli pomáhat ve svém volném čase i v budoucnu,“ uvedla Alžběta Hricová z místní pobočky Providentu.

Dobrovolnický den si pochvalovala i Zoja Zvonařová z Integrovaného centra Slunečnice, která má mimo jiné na starosti chráněná pracovní místa.

Dobrovolníci udělali velký kus práce a velice nám pomohli. I když činnosti dělali poprvé, byli rychlí a šikovní. Rádi je v našich dílnách uvidíme znovu,“ řekla Zvonařová.
Díky dobrovolnickému dni se rovněž zaměstnanci dílen mohli seznámit s novými lidmi. „To je důležité, protože posláním našeho centra je dostávat lidi s hendikepem na volný trh práce a také je integrovat do většinové společnosti,“ dodala Zvonařová.

V rámci dobrovolnického dne Integrované centrum Slunečnice dostalo od společnosti Provident symbolický šek v hodnotě 5 tisíc korun, které budou použity na nákup nového výrobníku ledu do kavárny, kterou Slunečnice provozuje.
mediální zpráva 36 / 69