HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 05.6.2015 v 11:38
Díky dobrovolníkům z Providentu budou mít děti v krizi hezčí prostory
Děti, které se potýkají s krizí v rodině, budou mít nyní k dispozici zmodernizované prostory v Domě tří přání v Praze 6. S jejich rekonstrukcí pomohli dobrovolníci z finanční společnosti Provident Financial, kteří vyštukovali a vymalovali ateliér. Právě v něm chystá Dům tří přání na 18. června slavnostní vernisáž výrobků, které děti během svých tvořivých programů vyrobily.

Dům tří přání poskytuje pomoc dětem a jejich rodinám, které se dostaly do krizové situace. Centrum pomáhá dětem ohroženým třeba kvůli rozvodu rodičů či sociálním problémům rodiny, dětem s výchovnými problémy nebo ohroženým šikanou či týráním.

Snažíme se posilovat jejich odolnost a adaptujeme je na tu ztíženou rodinnou situaci. Nabízíme individuální konzultace, tvůrčí a sportovní programy a doučování, protože krize v životě dítěte se často odráží i na zhoršení jeho prospěchu ve škole,“ vysvětluje pracovnice centra Karolína Tučková.

Dětem je k dispozici i výtvarná a keramická dílna, kurz programování, dramaterapie, box či pohybové hry. „Dvakrát ročně pořádáme vernisáž, kde děti vystavují svá díla. Teď ji budeme moci uspořádat v hezky opravených prostorách, za což dobrovolníkům z Providentu velmi děkujeme. Kromě toho je skvělé, že nám firma věnovala i dalších deset tisíc korun na nákup malířských potřeb a vybavení ateliéru,“ dodala K. Tučková.
mediální zpráva 33 / 69