HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
2 FOTO
přidáno 05.6.2015 v 11:12
Díky sbírce zaměstnanců Providentu má dívka opět šanci normálně žít
Po autonehodě se jednadvacetileté Zdeňce Kotyzové z Prostějova změnil život. Dva měsíce strávila v kómatu a lékaři jí nedávali příliš naděje. Díky léčbě a obětavé péči rodiny se však Zdenčin stav postupně zlepšuje. Ačkoli ji úraz vrátil do dětských let a vše se bude muset učit znovu, necelých pět měsíců po osudné události se zdá, že jednou bude moci opět normálně žít.

K tomu, aby se tak opravdu stalo, nicméně potřebuje absolvovat dlouhodobou léčbu. Ta je však finančně náročná a pojišťovna ji v takovém rozsahu neproplácí. Na podporu Zdeňky proto vznikla veřejná sbírka, prostřednictvím které mohou lidé přispět. Pomoci se rozhodli i zaměstnanci olomoucké pobočky společnosti Provident Financial, kteří zorganizovali vlastní sbírku, do níž se zapojili i kolegové z dalších měst. Její výtěžek dosáhl téměř 24 tisíc korun. Symbolický šek si převzala teta Zdeňky, jelikož rodiče jsou celodenně vytížení péčí o dceru.

Příběh dívky nás nenechal lhostejnými a jsme rádi, že díky tomuto finančnímu daru může být zase o krůček blíže k uzdravení,“ uvedla Renáta Bártková z Providentu, která měla organizaci sbírky na starost.

Právě v uzdravení dcery nyní rodiče nejvíce doufají. „Podle prognóz lékařů se Zdenička nejméně dva roky nepostaví na nohy. Pokud se jí ale budeme věnovat a dostane potřebnou léčbu, její pohybové a mozkové funkce se postupně obnoví. Proto velice děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili,“ vzkázala dárcům Zdeňčina maminka Zdeňka Kotyzová starší.
mediální zpráva 31 / 69