HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 27.4.2015 v 12:08
Tým dobrovolníků z Providentu pomohl žákům uklidit jejich rozlehlou školní zahradu
Třicítka dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti Provident Financial pomáhala s úklidem rozlehlé zahrady v Základní škole Ružinovská. Za jeden den stačili mimo jiné natřít část plotu, přeházet kompost, shrabat listí či odstranit náletové dřeviny. Do úklidu se zapojili i žáci školy, kteří měli možnost vyzkoušet si týmovou práci s dospělými a přesvědčit se, že společnými silami mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu.

Společnost Provident se Základní školou Ružinovská spolupracuje již čtvrtým rokem, letos se však zapojil rekordní počet zaměstnanců, což bylo znát na výsledku. „Vlastními silami bychom tolik práce najednou nezvládli udělat, některé činnosti by naše děti ani nedokázaly, proto si pomoci dobrovolníků velmi vážíme. Od společnosti jsme rovněž dostali finanční dar ve výši 10 tisíc korun, který využijeme k dalšímu zvelebení školního areálu,“ řekla za pedagogický sbor Miriam Zahálková.

Základní školu Ružinovská navštěvují například žáci s mentálním postižením nebo s autismem a právě akce tohoto typu pro ně mají velký význam. „Děti byly nadšené z přátelské atmosféry, která na dobrovolnickém dni panovala, a byly rády, že mohou být užitečné a pracovat s dospělými. Na úvod nás žáci přivítali hudebním a tanečním vystoupením na ekologické téma. Pro všechny zúčastněné to byl velice příjemně strávený den,“ vylíčila koordinátorka dobrovolnických projektů Kateřina Jarošová ze společnosti Provident Financial.
aktualita 56 / 137