HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 01.2.2015 v 14:23
Dětem v Litomyšli jsme pomohli stavět a ovládat vlastní roboty
Postavit si vlastního robota zvládnou děti na prvním stupni základní školy. O tom se mohli přesvědčit návštěvníci akce Dětská robotika, která se v lednu uskutečnila ve školním klubu Základní školy Litomyšl, T. G. Masaryka. Za pomoci obrázkových manuálů a rady lektorů si děti vyzkoušely jak robota postavit a naprogramovat. K dispozici měly lego, které se používá při výuce na základních, středních i vysokých školách.

Díky podobným akcím se děti seznamují s technikou zábavnou formou. V praxi vidí, že to není žádná nudná disciplína a je vyšší pravděpodobnost, že si k technickým oborům vytvoří pozitivnější vztah než jejich vrstevníci, kteří nic podobného nezkusili,“ míní organizátor akce Petr Coufal.

Základní programování zvládnou děti od 10 let, na své si ale přišli i mladší návštěvníci. Roboti mají různá čidla, díky nimž dokážou rozeznávat překážky nebo se třeba rozjet na tlesknutí. I mladší děti si tedy pomocí jednoduchých pokynů samy vyzkoušely, co vše lze robota naučit.

Workshop Dětská robotika podpořila částkou 10 tisíc korun společnost Provident Financial v rámci svého dobročinného programu Pomáháme s Providentem.

Akce jako tato nabízí rodičům ideální příležitost jak strávit čas se svými dětmi, protože v sobě kombinuje jak zábavu, tak vzdělávání,“ uvedla koordinátorka dobrovolnických projektů Kateřina Jarošová ze společnosti Provident Financial.

Pro další informace kontaktujte:

Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
aktualita 49 / 127