HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
1 FOTO
přidáno 12.1.2015 v 12:15
Provident vstoupil do úvěrového registru NRKI
Provident se stal novým členem Nebankovního registru klientských informací (NRKI). Pro společnost je to důležitý mezník, který jí umožní nabídnout nové finanční produkty a přispěje k dalšímu rozvoji.

Při hodnocení bonity žadatelů jsme dosud spoléhali na systém kontroly příjmů a výdajů. S měnící se ekonomickou situací ale zjišťujeme, že potřebujeme více informací a ty můžeme získat právě díky registru. Chceme také dále expandovat a nabízet i nové finanční produkty. Pro jejich zavedení je členství v nebankovním registru nezbytné,“ vysvětlila ředitelka kredit risku Providentu Monika Kalivodová.

Provident si podle ní cení toho, že díky informacím z registru bude moci ještě lépe ohodnotit schopnost klientů splácet. Je to součástí firemní politiky odpovědného úvěrování, podle níž společnost půjčuje žadatelům pouze tolik peněz, kolik jsou schopni bezpečně splácet.

V našem registru jsou již obsaženy data o většině trhu, ale díky Providentu teď bude registr ještě obsáhlejší. Jeho vstup je významný zejména z pohledu spotřebitelských financí. Údaje od Providentu doplní úvěrové zprávy klientů o zhruba čtvrt milionu žadatelů. Tyto informace nám dosud chyběly,“ uvedl ředitel Nebankovního registru Jiří Rajl.

Členství v úvěrových registrech je strategií ve všech osmi zemích, kde Provident působí. V České republice Provident vstoupil do Nebankovního registru, na Slovensku je členství v registrech povinné.

Pro další informace kontaktujte:

Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
mediální zpráva 24 / 69