HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
přidáno 22.10.2014 v 15:08
Hospodářské výsledky Providentu za třetí čtvrtletí 2014
International Personal Finance plc (mateřská firma Provident Financial) dnes oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2014. Celkový čistý zisk skupiny IPF před zdaněním vzrostl o 5% na 34,0 milionu GBP (3Q 2013: 32,5 mil. GBP). V České republice a na Slovensku Providentu klesl čtvrtletní zisk na 4,1 mil. GBP (3Q 2013: 8,9 mil. GBP).
   
Provident v ČR a v SR

V České republice měla vliv na naše obchodní výsledky nižší poptávka po spotřebitelských úvěrech a sílící konkurence. Podnikání Providentu na Slovensku bylo ovlivněno novou legislativou, která reguluje poskytování úvěrů. Tyto okolnosti přispěly k tomu, že počet zákazníků v obou zemích se snížil o 2% na 368 000 a objem poskytnutých půjček klesl o 19%.

Zisk před zdaněním v hodnotě 4,1 milionu liber se oproti stejnému období loňského roku snížil v důsledku zhoršených obchodních podmínek (3,8 milionu liber) a nižších směnných kurzů koruny a eura k britské libře (1 milion liber).

Provident reagoval zavedením pobídek pro obchodní zástupce a zvýšil investice do centrálního řízení pohledávek. Na Slovensku jsme uvedli na trh předplacenou kartu, která zkrátí dobu potřebnou pro doručení půjčky k zákazníkovi a dává nám tak velkou konkurenční výhodu. V ČR a v SR Provident rovněž zpřísnil kritéria pro poskytování půjček. Všechna tato opatření reflektují podmínky na obou trzích a věříme, že se pozitivně odrazí na budoucích výsledcích.

Hlavní finanční výsledky skupiny IPF

• 3Q zisk před zdaněním vzrostl o 1,5 milionu liber na 34,0 milionu liber. Zisk za tři čtvrtletí tak meziročně stoupl o 8% na 81,1 milionu liber.

• Počet zákazníků vzrostl meziročně o 5 % na 2 620 000

• Objem poskytnutých půjček dosáhl 245,5 milionu liber

• Výnosy se zvýšily o 11,9 % na 194,4 milionu liber

Naše podnikání jde správnou cestou a jsem přesvědčen, že za celý rok 2014 dosáhneme dobrých výsledků. S potěšením mohu oznámit, že koncem roku uvedeme v Polsku na trh naši první online půjčku pod názvem hapi. Vedle našeho současného úspěšného modelu půjček pro domácnosti to bude další příležitost k růstu našeho zákaznického portfolia. V případě úspěchu by tento produkt mohl být rozšířen i do dalších zemí,“ uvedl generální ředitel IPF Gerard Ryan.

Pro další informace kontaktujte:

Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz

Úplné hospodářské výsledky si můžete stáhnout z webu IPF www.ipfin.co.uk
mediální zpráva 22 / 69