HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
přidáno 08.10.2014 v 16:43
Novou ředitelkou kredit risku ve finanční společnosti Provident Financial se stala Monika Kalivodová. Do Providentu přišla z GE Money Bank, kde měla na starosti řízení kreditního rizika spotřebitelských úvěrů.
V českém a slovenském Providentu Monika Kalivodová nahradila Tomáše Kolka, čímž se vyrovnal podíl žen a mužů ve vrcholném vedení firmy. M. Kalivodová bude řídit úvěrové riziko téměř 400 000 aktivních zákazníků.

„Mým cílem je zlepšení schvalovacích strategií včetně zavedení nového automatického schvalovacího procesu, který bude využívat i informací z úvěrových registrů. Výsledkem by mělo být zkvalitnění zákaznického portfolia v obou zemích,“ říká M. Kalivodová.

Svoji profesní kariéru Monika Kalivodová zahájila ve finanční společnosti Santander Consumer Finance, kde působila v letech 2001 – 2005 jako vedoucí oddělení schvalování. Její tým posuzoval úvěruschopnost žadatelů a rozhodoval o poskytování spotřebitelských úvěrů a financování vozidel. Ze Santanderu přešla Monika Kalivodová do GE Money Bank, kde od roku 2005 pracovala na různých pozicích v oddělení řízení rizik, naposledy jako senior risk manažerka. Řídila zde úvěrové riziko pro nezajištěné a zajištěné spotřebitelské úvěry včetně hypoték, kreditních karet či konsolidace půjček. Měla na starosti přípravu úvěrové strategie a její dodržování v praxi, zejména nalezení optimálního kreditního rizika a maximálních výnosů pro banku.

Monika Kalivodová vystudovala Fakultu ekonomiky a managementu na České zemědělské univerzitě v Praze.

Provident je první velkou firmou, která v ČR prošla Auditem rovných příležitostí od Gender Studies. Ten potvrdil, že Provident podporuje rovné příležitosti v praxi a nedochází k platové diskriminaci.

Pro další informace kontaktujte:

Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
mediální zpráva 20 / 69