HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
přidáno 11.9.2014 v 11:46
Komunitní web Pomáháme s Providentem oslavil 6. narozeniny. Mezi 900 projektů rozdělil už 9 milionů korun.
Komunitní web Pomáháme s Providentem má už 6. narozeniny. Zaměstnanci Providentu to společně s novým generálním ředitelem Petrem Šaštinským (vlevo) oslavili sportovním odpolednem na Císařské louce.

Od roku 2008 nabízí Pomáháme s Providentem prostor pro prezentaci drobných komunitních projektů a možnost získat finanční podporu na jejich realizaci. Za uplynulých šest let si finanční příspěvek odneslo devět stovek projektů, které se podělily o celkovou částku 9 milionů korun.

Internetový komunitní portál Pomáháme s Providentem vznikl v roce 2008. Je určený nejširší veřejnosti. Bez byrokratických procesů a zdlouhavých žádostí dává možnost požádat o finance na drobné veřejně prospěšné projekty. Na www.pomahamesprovidentem.cz může každý prezentovat své nápady na aktivity, které přinesou užitek jeho okolí, a žádat o hlasy návštěvníků stránek. Až 14 akcí s největším počtem hlasů získá každý měsíc od Providentu finanční příspěvek až do výše 15 000 Kč. Za šest let se na komunitním webu Pomáháme s Providentem prezentovalo téměř dva tisíce projektů, devět stovek z nich získalo finanční podporu v celkové výši 9 milionů korun.

Do realizace přihlášených projektů se často zapojují také zaměstnanci Providentu. „Zaměstnanci naší společnosti aktivně hlasují pro přihlášené projekty. Často také jako dobrovolníci pomáhají přímo s jejich realizací nebo mezi sebou uspořádají sbírku, kterou některému z přihlášených projektů darují. Provident pak většinou tuto částku ještě zdvojnásobí,“ říká manažerka společenské odpovědnosti společnosti Provident Financial Bára Pletichová.

Webová stránka www.pomahamesprovidentem.cz má již dnes 50 000 návštěvníků měsíčně, na facebooku má projekt 32 000 fanoušků.
aktualita 41 / 127