HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
přidáno 01.9.2014 v 11:40
Novým generálním ředitelem Providentu v ČR a SR bude Petr Šaštinský
Britskou finanční společnost Provident Financial povede na českém a slovenském trhu nově Petr Šaštinský (47). V sedmnáctileté historii Providentu v ČR je to první Čech, který v čele této firmy stanul. Do Providentu přichází z nizozemského finančního holdingu NOA, kde měl z pozice výkonného ředitele na starost východoevropské trhy. V Providentu nahradil Russella Johnsena.

Svoji profesní kariéru Petr Šaštinský zahájil ve Škofinu, kde v letech 1992 – 1997 působil jako operační ředitel. Odtud přešel na stejnou pozici do ING Lease, kde zůstal další tři roky. Sedm let pak působil v GE Money Auto, z toho tři roky jako generální ředitel. Společnost se pod jeho vedením stala jedničkou na trhu financování ojetých motorových vozidel. Po odchodu z GE se Petr Šaštinský věnoval poradenství předním finančním domům a pojišťovnám. Poslední tři roky v NOA Petr Šaštinský zodpovídal za aktivity skupiny v Polsku, Rusku a Albánii a byl předsedou představenstva ruské Forus Bank. Mimo jiné zodpovídal v rámci skupiny v jednotlivých zemích za oddělení informačních technologií, úvěrového rizika, vymáhání pohledávek, tvorby produktů či zákaznického servisu. Vedle toho se podílel i na dalších investicích skupiny v Bosně a v Moldávii.

Petr Šaštinský získal inženýrský titul na ČVUT v Praze.

Petr Šaštinský říká: „Je pro mě obrovskou výzvou pracovat pro společnost, která je lídrem v poskytování půjček pro domácnosti na českém a slovenském trhu a navíc jednou z nejvýznamnějších mezinárodních finančních společností. Je to firma, která je dlouhodobě vyhodnocována svými zákazníky a veřejností jako nejetičtější nebankovní společnost.“
mediální zpráva 19 / 69