HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 07.10.2013 v 11:40
V Jizerkách jsme zasadili dalších 140 jedlí bělokorých
Sto čtyřicet nových jedlí bělokorých roste od tohoto víkendu v lesích v okolí Albrechtic v Jizerských horách. Ve spolupráci se sdružením Suchopýr je zde vysadili zaměstnanci společnosti Provident Financial, kteří přijíždějí do Jizerských hor již devět let pomáhat s ochranou zdejší přírody. Odpracovali již více než 1300 hodin, vysadili přes dva tisíce stromků, pomáhali při odstraňováním škod po povodních a starají se o stromy vysazené v předešlých letech.

Spolupráce občanského sdružení Suchopýr a Provident Financial trvá již 12 let. Za tu dobu společnost Provident přispěla na ochranu zdejší přírody částkou dosahující k 1,3 milionu korun. Zpočátku byla podpora pouze finanční, před devíti lety se rozrostla i o práci dobrovolníků.

Každoročně se do práce zapojí několik desítek dobrovolníků z Providentu, letos jich dorazilo čtyřicet. Od Providentu do Jizerských hor putuje vždy také finanční podpora, letos ve výši 50 tisíc korun na pěstování původních druhů dřevin,“ říká Radek Hromádka ze sdružení Suchopýr.

Sázení stromků pro Jizerky se pro nás za těch devět let stalo srdeční záležitostí. I když se jedná o celkem náročnou činnost, přijde nám smysluplné a velmi záslužné. Každému zaměstnanci proto Provident dává jeden placený den ročně, aby se mohl zapojit do podobných veřejně prospěšných aktivit. Provident navíc tyto projekty podporuje i finančně,“ říká Barbora Pletichová ze společnosti Provident Financial.

Pro další informace kontaktujte:
Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
aktualita 10 / 127