HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
TOP · přidáno 16.9.2013 v 11:48
Poskytli jsme první půjčky na našich nových trzích v Bulharsku a v Litvě
Společnost International Personal Finance ( IPF), přední mezinárodní poskytovatel spotřebitelských úvěrů, již poskytla své první půjčky v Bulharsku a v Litvě. Bulharsko je pro IPF dalším nový vstup na trh a jeho spuštění přichází krátce poté, co v létě společnost zahájila svou činnost v Litvě. IPF v Bulharsku a v Litvě působí pod značkou Provident, stejně jako na všech svých ostatních mezinárodních trzích.

Příznivé podnikatelské prostředí, jasné právní, daňové a finanční zákony a pozitivní ekonomický výhled byly nejdůležitějšími faktory při rozhodování, zda investovat v Litvě. Společnost si klade za cíl mít celostátní pokrytí během 18 měsíců.

Bulharsko podle IPF nabízí významnou obchodní příležitost, protože země má rostoucí ekonomiku, širokou zákaznickou základnu, kterou nestačí obsloužit stávající finanční instituce a vzdělané a ambiciózní pracovní síly. Vedle své investice v Litvě IPF očekává, že bude v roce 2013 investovat kolem 4 až 5 milionů liber do svých bulharských operací. Jakmile bude společnost plně zavedena, stane se také významným zaměstnavatelem ve finančním sektoru.

"Jsem rád, že jsme poskytli náš první úvěr v Bulharsku už během pěti měsíců po přijetí rozhodnutí o vstupu na tento rostoucí trh. Ukazuje to, že Provident je schopen k rychlému vstupu na nové trhy, což je součástí naší růstové strategie. V Bulharsku jsme našli jasnou mezeru na trhu spotřebitelských úvěrů, a věříme, že existuje možnost, vybudovat zde velmi úspěšnou firmu. Náš produkt je zcela odlišný od nabídky konkurence, nabízíme velmi transparentní a flexibilní podmínky, které splňují potřeby spotřebitelů a nemáme žádné skryté penále nebo poplatky. Také se osobně setkáme a navážeme vztah s každým naším zákazníkem,“ řekl generální ředitel IPF Gerard Ryan.

Generální ředitel G. Ryan nyní slavnostně otevřel první pobočku v Sofii. Později přibude pobočka v Plovdivu a do konce roku by měly začít fungovat i zastoupení v pobřežních městech Burgas a Varna. V Litvě již funguje pobočka ve Vilniusu, plánuje se i otevření kanceláře v Kaunasu.

Více informací

Ondřej Holoubek, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
mediální zpráva 3 / 69