HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
image
2 FOTO
přidáno 03.6.2019 v 16:05
Zaměstnanci Providentu postavili nové schody na Janově hradě ve Vizovicích

Již třetí dobrovolnický den strávili zaměstnanci Providentu na Janově hradě Vizovice. 22 pracovníků z poboček z Brna, Zlína a Hodonína stavělo schody z jižního nádvoří na louku pod hradem a natřelo lazurou zastřešení části hradu. Přispěli tak k revitalizaci hradu, která probíhá sedmým rokem.         

Již potřetí se tým 22 zaměstnanců z poboček z Brna, Zlína a Hodonína sešel a pomáhal se stavebními pracemi na Prokopovském dvoře zvaném Janův Hrad. Ten nechal v 18. století postavit hrabě Prokop Gervas Gollen. V roce 1998 proběhl neúspěšný pokus o zapsání do Ústředního seznamu kulturních památek ČR. Nyní je hrad památkou místního významu a o jeho záchranu bojuje Spolek Janův hrad Vizovice.

„Na revitalizaci hradu pracujeme od roku 2013 a pomoc všech dobrovolníků vítáme. Díky schodům, které zhotovili zaměstnanci Providentu, je nyní louka pod hradem lépe přístupná především pro děti, které ji využívají ke hrám,“ říká Josef Husek, předseda Spolku Janův hrad Vizovice. „Janův hrad Vizovice jsme objevili náhodou a tolik nás zaujal, že jsme se v rámci dobrovolnických dnů rozhodli pomoct s jeho opravami. Je zajímavé sledovat, jak tyto dobrovolnické dny stmelí náš kolektiv a jak se při nich poznáme z úplně jiné stránky,“ komentuje pomoc Michal Luža ze společnosti Provident.

 

mediální zpráva 71 / 81