HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 23.4.2018 v 17:06
Dobrovolníci zvelebili okrasnou zahradu v Hradci Králové
Patnáctka dobrovolníků z královéhradecké pobočky společnosti Provident Financial strávila den v centru Prointepo, které provozuje mateřskou, základní a střední školu pro děti s kombinovaným postižením. Dobrovolníci pracovali v okrasné zahradě, kde mimo jiné sekali trávu, zastřihávali rostliny a vytrhávali plevel. Kromě fyzické pomoci centrum od Providentu získalo šek na 10 tisíc korun, za které nakoupí zahradní nábytek do venkovní učebny.

Zaměstnanci Providentu navštívili Prointepo poprvé a kromě práce na zahradě měli možnost projít si prostory školy, seznámit se s její činností i metodami vzdělávání. „Dobrovolnický den hodnotíme s kolegy velice pozitivně. Jsme moc rádi, že jsme mohli pomoci, protože tamní zahrada je opravdu velká a centrum nemá vlastní kapacity na její údržbu. Čas strávený ve škole pro nás byl navíc obohacující, protože jsme se dozvěděli spoustu informací o vzdělávání dětí s postižením,“ uvedla vedoucí královéhradecké pobočky Providentu Martina Vízková.

Práci dobrovolníků si pochvaluje také Magda Zerzánová, působící ve škole jako speciální pedagožka: „Dobrovolníci odvedli kus práce a bylo to znát. Hned druhý den jsme pořádali pálení čarodějnic a s dětmi jsme obdivovali, jak zahrada prokoukla. Naše škola se nachází uprostřed sídliště a zahrada představuje jedinou zeleň, i proto se ji snažíme co nejvíce kultivovat, aby to bylo hezké prostředí nejen pro nás, ale také pro lidi okolo.“

V úspěšně započaté spolupráci chtějí obě strany pokračovat, další dobrovolnický den proběhne na podzim.
mediální zpráva 58 / 69