HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 07.5.2018 v 16:58
Dobrovolníci z Providentu se pustili do generálního úklidu školní zahrady
Sice unavení, ale šťastní odcházeli zaměstnanci Providentu ze Základní školy Ružinovská v Praze 4, kde po celý den pomáhali s generálním úklidem tamní rozlehlé zahrady. Pětadvacítka dobrovolníků mimo jiné ostříhala živý plot, přeházela kompost, shrabala posekanou trávu, upravila záhony či natřela okenní mříže.

Do práce se zapojily i na dvě desítky žáků, kteří kupříkladu pleli záhony nebo odnášeli pořezané větve. Na uvítanou si žáci spolu se svými asistenty připravili vystoupení na ekologické téma. Námětem se stalo neotřele zpracované labutí jezero, které bylo zahlceno odpadky. Dobrovolníci ovšem jezero vyčistili, a tím se jim podařilo zachránit labuť, která by jinak zahynula.

„Vystoupení bylo moc hezké a nesmírně nás dojalo. Děti s nejtěžším kombinovaným postižením ho nacvičovaly dva měsíce, aby nám jej mohly předvést,“ podotkla koordinátorka dobrovolnických projektů Providentu Kateřina Jarošová.

V rámci dobrovolnického dne, který se konal již po desáté, generální ředitel Providentu Petr Šaštinský předal řediteli školy symbolický šek na 10 tisíc korun. Ty budou použity jak k nákupu vybavení učeben, tak k pořízení pomůcek, s nimiž žáci pracují v dílnách nebo venku. Po dobře vykonané práce si dobrovolníci spolu s žáky a učiteli opekli špekáčky. Další společná akce je naplánovaná na podzim, kdy bude potřeba zahradu zazimovat.
mediální zpráva 60 / 69