HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 01.2.2018 v 15:43
Zaměstnanci Providentu darovali Klokánku 28 600 korun
Zaměstnanci a obchodní zástupci z mostecké a ústecké pobočky mezi sebou uspořádali finanční sbírku. Její výtěžek nyní předali zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek v Teplicích. Zde peníze použijí na financování provozu a na nákup školních potřeb pro děti.

Naše zařízení je financováno státem pouze z 60%, zbytek prostředků musíme nalézt vlastními silami. Proto je pro nás pomoc dárců nesmírně cenná a velmi za ni děkujeme,“ uvedla ředitelka Klokánku Daniela Brníková. Podle ní nyní centrum nejvíce potřebuje právě peníze, aby mohlo platit nájem a mzdy zaměstnanců, ale třeba i nákup potravin, hygienických potřeb a školních pomůcek pro děti. Naopak oblečení a hraček mají teď děti dostatek.

Lidé z Providentu Klokánku pomáhali již dříve, mělo to však individuální charakter. „Jedna z mých podřízených vždycky na Vánoce kupovala dárky, ze kterých část ceny jde na financování provozu Klokánku. To mě zaujalo a řekla jsem si, proč to dělat jenom na Vánoce. S kolegy nás pak napadlo, že bychom se mohli složit a udělat sbírku na pomoc dětem,“ řekla manažerka z mostecké pobočky Marie Kendralová, která sbírku iniciovala.

Do sbírky se zapojilo 90 zaměstnanců a obchodních zástupců Providentu ze severních Čech. „Udělal jsem letáček, který jsme dali všem našim lidem. Většina z nich to vzala velmi hezky a přispěla. Dárce jsme pak pozvali i na slavnostní předávání do Klokánku, aby viděli, na co budou jejich prostředky použity,“ řekl organizátor sbírky Radek Krásný.

Jednorázová sbírka by dokonce do budoucna mohla být začátkem nové spolupráce. „V Klokánku se nám moc líbilo. Přemýšlíme o tom, že bychom příště děti vzali na nějaký hezký výlet, třeba do chomutovského lesoparku, kde mohou krmit zvířata,“ dodal R. Krásný.

V teplickém Klokánku může po přechodnou dobu přebývat až dvacet dětí. Ty sem mohou přijít dobrovolně, například pokud mají doma problémy. Častěji je však přivezou sociální pracovnice, když je odeberou rodičům z důvodu zanedbání péče nebo kvůli domácímu násilí. V Klokánku děti zůstávají v průměru šest měsíců do doby, než se mohou vrátit domů nebo je pro ně nalezeno místo v pěstounské péči či v dětském domově. Klokánky, kterých je po celé republice 15, spravuje Fond ohrožených dětí.
aktualita 111 / 124