HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 19.12.2017 v 15:13
"Provident má srozumitelné smlouvy a půjčuje odpovědně", říká index Člověka v tísni
Nezisková organizace Člověk v tísni se dlouhodobě zabývá poskytovateli půjček, tedy bankami i nebankovními společnostmi, aby je pravidelně porovnávala v Indexu odpovědného úvěrování. Tento index porovnává 42 společností, a je tak velice užitečnou pomůckou pro všechny, kteří zvažují žádost o úvěr. 

Rozsah smluvní dokumentace 
Podle Člověka v tísni sice 88 % společností zveřejňuje obchodní podmínky, nicméně ne vždy obsahují kompletní informace. Mnoho společností navíc nutí své zákazníky číst až desítky normo-stran. Z porovnávaných společností to bylo nejvíce dokonce 160 000 znaků k prostudování. Provident si dal za cíl být přehledný, jasný a vstřícný ke svým zákazníkům. Tento fakt ocenil i Index odpovědného úvěrování, který nás zařadil na 4. místo v kategorii srozumitelnosti smluvních podmínek.  

V celkovém hodnocení jsme se umístili mezi 15 nejzodpovědnějšími finančními institucemi. Tedy těmi společnostmi, které podle Člověka v tísni splňují podmínky odpovědného úvěrování. „Všechny společnosti autoři porovnávali podle ceny, transparentnosti a vstřícnosti vůči zákazníkovi. Jednotlivým kritériím jsou přiřazeny různé váhy, které vyjadřují jejich důležitost. Výsledkem je žebříček, který ukazuje, jak odpovědně se chovají poskytovatelé spotřebitelských úvěrů ke svým zákazníkům,“ vysvětluje organizace svá hodnocení. 

Srovnání konkurence mezi poskytovateli půjček pomůže zejména zákazníkům. „Lidé by si především měli na webu ČNB zkontrolovat, zda je společnost, od níž si chtějí půjčit peníze, legálním poskytovatelem spotřebitelského úvěru. Pozor by se měli dát také na tzv. podnikatelské úvěry. Ty stojí mimo působnost zákona o spotřebitelském úvěru, což mimo jiné znamená, že lidé nejsou chráněni před vyššími sankcemi při nesplácení. Tento typ půjček proto pro spotřebitelské financování rozhodně nedoporučujeme,“ doplňuje k Indexu další praktické rady David Borges, jeden z autorů analýzy.

Pro další informace kontaktujte:
Ondřeje Holoubka, T: 602 212 385, E: ondrej.holoubek@provident.czmediální zpráva 56 / 81