HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 04.7.2017 v 16:38
Dobrovolníci z moravských poboček Providentu vymalovali v brněnském Klokánku
19 zaměstnanců z brněnské, ostravské a hodonínské pobočky společnosti Provident Financial strávilo svůj pracovní den netradičně a místo do kanceláří vyrazili do brněnského Klokánku. Dobrovolníci na místě pomáhali s rozmanitými pracemi od čištění bazénu, mytí oken, montování postýlek po malování bytů včetně následného úklidu. Areál Klokánku tak prošel generálním úklidem a před létem je pro děti připravený.

V minulosti jsme s kolegou organizovali nejrůznější soutěže a hry pro děti v Klokánku a jsme rádi, že jsme tentokrát mohli pomoct jinak. Díky tomu, že jsme uskutečnili dobrovolnický den v rámci firmy a na místo jsme dorazili v hojném počtu, se nám podařilo udělat spoustu práce nad očekávání. A na oplátku nás paní ředitelka pozvala na podzimní grilování, což nás potěšilo,“ uvedl za dobrovolníky Karel Klimek.

Že se dobrovolníkům podařil udělat obrovský kus práce, potvrzuje i ředitelka brněnského Klokánku Marcela Bublová: „Naše byty už potřebovaly vymalovat, nicméně podobné práce se vždy musí dělat za provozu v přítomnosti dětí, protože byty nejsou nikdy prázdné. Úkoly si dobrovolníci skvěle rozdělili, a tak někdo maloval, někdo uklízel a společným silami bylo vše za jeden den hotové.“

Areál Klokánku je nyní útulnější a na výsledku se částečně podílely také děti, které vybíraly barvy, s nimiž se malovalo. „Dětem jsme navíc vysvětlovali, že nám pomáhají dobrovolníci a co to dobrovolnická pomoc je a že i oni mohou někomu pomáhat, takže to bylo i výchovné,“ dodala Marcela Bublová.
aktualita 106 / 127