HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 31.5.2017 v 14:50
Díky dobrovolníkům z Providentu si senioři s demencí budou moci pěstovat vlastní víno
Vlastní vinici budou mít obyvatelé Domova pro seniory v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Na slunné straně domova jim ji založili dobrovolníci z finanční společnosti Provident Financial. Plody z vinohradu zpestří jídelníček třiadvaceti pacientů s demencí, kteří zde trvale žijí.

Dvacítka zaměstnanců osobního oddělení dále pomohla seniorům s nutnou jarní údržbou domova i zahrady. Umyli všechna okna rozlehlé budovy, natřeli zahradní domky i herní prvky, opravili plot a ještě vyrobili nové truhlíky pro květiny. Práci si zpestřili i vyčištěním králíkáren a kurníků, kde senioři chovají domácí zvířata.

Velmi si ceníme, že nám dobrovolnici pomáhají zpříjemnit prostředí, aby se nám tu hezky žilo. Jejich práce je pro nás nesmírně důležitá, protože za jeden den udělají tolik, kolik my bychom vlastními silami dělali měsíc nebo dva,“ uvedla vedoucí domova Marie Prášková.

Akce se zúčastnili personalisté a trenéři z celé republiky, včetně členů nejvyššího vedení. Během dobrovolnického dne dostal domov od Providentu také symbolický šek v hodnotě 10 tisíc korun, za které nově vydláždí zahradní chodníček.
aktualita 105 / 127