HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
přidáno 27.4.2017 v 17:02
Dobrovolníci z Providentu vybudovali handicapovaným dětem vyvýšené záhony
Nové vyvýšené záhony vybudovali během svého dobrovolnického dne zaměstnanci společnosti Provident Financial v Základní škole Ružinovská v Praze 4. Šestadvacet dobrovolníků včetně členů nejvyššího vedení rovněž stihlo pomoci například s přeházením kompostu a natřením školního plotu a brány.

Provident spolupracuje se Základní školou v Ružinovské ulici šestým rokem. Kromě již tradičního jarního úklidu rozlehlé školní zahrady letos dobrovolníci pomáhali i s vybudováním čtyř speciálních vyvýšených záhonů.

Už dopředu jsme věděli, že montáž je dost složitá a budeme k ní potřebovat speciální nářadí. Požádali jsme tedy i naše zaměstnance, zda by si z domova nevzali pořádné vrtačky a aku šroubováky. Záhony jsme pak vlastními silami sestavili a společně s dětmi do nich navozili kompost a zeminu,“ přiblížila koordinátorka dobrovolnických projektů Providentu Kateřina Jarošová.

Ve škole máme žáky se středním či těžkým mentálním postižením s více vadami a s autismem. Velice často mají problém se motorikou a obtížně se pohybují a shýbají. K těmto vyvýšeným záhonům budou mít mnohem lepší přístup. Budeme je tak moci využívat k výuce praktických prací a jsme za ně proto velice rádi,“ uvedl ředitel školy Milan Záruba.

Provident rovněž poskytl škole dar ve výši 13 tisíc korun na další zvelebení školního areálu.

Pro další informace kontaktujte: Ondřeje Holoubka, tel: 602 212 385, ondrej.holoubek@provident.cz
mediální zpráva 53 / 69