HOME AKTUALITY O SPOLEČNOSTI NÁŠ PRODUKT POMÁHÁME PRO MÉDIA KONTAKT
Kdo jsme?
Provident Financial je britská finanční společnost poskytující spotřebitelské půjčky, dceřiná firma International Personal Finance.

Působíme již v 11 zemích: Česká republika, Polsko (obě od 1997), Maďarsko (od 2000), Mexiko (od 2003), Rumunsko (od 2006), Litva (2013), Španělsko, Finsko, EstonskoLotyšsko, Austrálie (všechny od 2015) a Velká Británie (pouze centrála).
Zajímavé statistiky Provident Financial
13
Otevřených poboček v České republice
2,4
Milionů zákazníků IPF po celém světě 
72%
Procento spokojených zákazníků
56%
Procento vracejících se zákazníků (z auditu PWC)
81%
Procento žen mezi obchodními zástupci
VÝVOJ AKCIÍ IPF NA LONDÝNSKÉ BURZE
Něco o nás
Více než stoletá historie společnosti Provident Financial
Sir Joshua A. Waddilove na dobové fotografii (archiv)
Více než stoletá historie společnosti Provident Financial
V roce 1880 založil Sir Joshua A. Waddilove společnost Provident Financial a uvedl v anglickém Bradfordu na trh nový produkt, který nesl název „Šek od Providentu“.  Akcie společnosti Provident Financial byly přijaty k obchodování na londýnské burze v roce 1962.

Do roku 1997 Provident Financial podnikal dosud pouze ve Velké Británii a v Irsku. Ale tento rok vzniká i mezinárodní skupina, včetně pobočky v České republice pod jménem Provident Financial s.r.o.
 
V roce 2006 se oddělila mezinárodní divize od britského Providentu a vznikla mezinárodní skupina International Personal Finance, která působí mimo britské ostrovy. V roce 2007 vstupuje na londýnskou burzu cenných papírů.
Pro investory
Mateřská společnost českého Providentu International Personal Finance je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (kódové označení IPF.L). Podléhá proto přísnému dohledu britských regulačních orgánů. Naše akcie a dluhopisy jsou na sekundárním trhu obchodovány také na varšavské burze.

IPF je od založení dlouhodobě v zisku. Ten činil za rok 2017 105,6 milionu liber, společnost vyplatila roční dividendu ve výši 12,4 pencí na akcii. Více informací o hospodaření a o investování do našich akcií a dluhopisů naleznete na webu IPF.
Pro investory
Ctíme rovné příležitosti
Ctíme rovné příležitosti
Podle Evropské komise vydělávají ženy v České republice stále asi jenom 70% toho co muži. To u nás neplatí. Jako první velká společnost v České republice jsme dvakrát úspěšně absolvovali Audit rovných příležitostí od Gender Studies.

Nejdůležitějším zjištěním z auditu je, že Provident vyplácí ženám i mužům úplně stejné mzdy. Nedochází u nás tedy k platové diskriminaci. Provident navíc oběma rodičům vychází vstříc při plánování rodiny.
EXTERNÍ ODKAZY
Půjčujeme zodpovědně a řídíme se etickým kodexem
Kodex je postaven na hodnotách naší společnosti, kterými jsou otevřenost, odpovědnost a respekt. Upravuje naše vztahy například se zákazníky, vládními i nevládními organizacemi nebo s našimi obchodními partnery. Kodex mimo jiné říká, že Provident vždy své zákazníky informuje o všech podmínkách půjčky včetně práva na odstoupení od smlouvy a garantuje, že informace našich zákazníků zůstanou důvěrné.

Naše etické chování hodnotí kladně i Evropská komise. „Oceňujeme přístup Providentu k etickému úvěrování a jsme rádi, že podpořil osvětovou kampaň Evropské komise,“ řekl Martin Stašek, mluvčí českého zastoupení EK.
  
Půjčujeme zodpovědně a řídíme se etickým kodexem
Chcete u nás pracovat?
Chcete u nás pracovat?
Navštivte naše kariérní stránky, kde naleznete všechny potřebné informace o volných pozicích a výhodách práce pro Provident.
Máme příležitosti i pro studenty, kterým nabízíme brigády, stáže nebo pomoc s psaním diplomových prací. Níže se můžete podívat například na práci studentky VUT v Brně Jany Kocourkové.
PARTNERSTVÍ

jsme členem těchto sdružení

OTEVŘÍT V GOOGLU